Jak zainstalować certyfikat SSL w DirectAdmin

1040 views 26 kwietnia 2016 Paweł Łazarski 4

Certyfikaty SSL są narzędziem zapewniającym ochronę witryn internetowych, a także gwarantują zachowanie poufności danych przesyłanych drogą elektroniczną. Pełne bezpieczeństwo jest efektem zastosowania szyfrowania komunikacji pomiędzy komputerami. Certyfikaty SSL rejestrowane są na określoną nazwę domeny, zawierają informacje o właścicielu domeny, jego adresie itp. Dane te są zabezpieczone kryptograficznie i nie można ich samodzielnie zmienić.

Po rejestracji certyfikatu SSL należy zainstalować go w DirectAdmin, aby domena mogła zacząć z niego korzystać. Poniższy tekst pomoże w tej operacji.

Logowanie do DirectAdmin

Aby zainstalować certyfikat SSL należy zalogować się do DirectAdmin. Jeżeli nie wiesz jak to zrobić zapoznaj się z pkt. 1. z tego tekstu.

Instalacja certyfikatu SSL w DirectAdmin

Po zalogowaniu do DirectAdmin wybierz domenę, dla której masz już zarejestrowany certyfikat SSL. W tym tekście skorzystam z domeny nazwa-domeny.waw.pl.

Lista domen w Direct Admin

Następnie przejdź do opcji Certyfikaty SSL w sekcji Opcje Zaawansowane.

Strona główna panelu DirectAdmin

Tutaj, na górze strony możesz zobaczyć czy SSL jest włączone dla domeny. Jeżeli komunikat mówi, że SSL jest włączone możesz przejść od razu do wklejania certyfikatu. Jeżeli natomiast SSL jest wyłączone, zobaczysz komunikat, jak na  grafice poniżej. W tym przypadku kliknij na „tutak” wskazane na wspomnianej wcześniej grafice.Certyfikaty SSL

Zostaniesz przeniesiony do strony konfiguracji domeny, należy na niej zaznaczyć opcję Bezpieczny SSL (1.) i kliknąć Zapisz (2.).

Konfiguracja SSL dla domeny

Po zapisaniu konfiguracji domeny wróć do opcji Certyfikaty SSL . Zaznacz tutaj wariant „Wklej wstępnie wygenerowany certyfikat i klucz”, które powinieneś już na tym etapie posiadać. Klucz prywatny znajduje się pomiędzy oznaczeniami „BEGIN RSA PRIVATE KEY” a „END RSA PRIVATE KEY”, certyfikat natomiast natomiast pomiędzy „BEGIN CERTIFICATE” a „END CERTIFICATE”. Te znaczenia wraz ze wszystkimi znakami pomiędzy nimi należy wkleić w pole tekstowe. Następnie kliknij Zapisz.

Certyfikat SSL

Jeżeli posiadasz certyfikat SSL obejmujący również subdomeny, musisz również zainstalować certyfikat Root CA. Aby tego dokonać musisz ponownie przejść do Certyfikatów SSL w DirectAdmin. Na samym dole znajduje się link do strony dodawania certyfikatu Root CA.

Dodawanie Root CAPo wejściu zaznacz na górze „Użyj CA Cert.” Następnie wklej certyfikat Root CA w pole tekstowe. Podobnie jak certyfikat SSL, certyfikat Root CA znajduje się pomiędzy wskaźnikami „BEGIN CERTIFICATE” a „END CERTIFICATE”. Ponownie należy wkleić te znaczniki  wraz ze wszystkimi znakami pomiędzy nimi. Po wykonaniu tego kroku kliknij Zapisz.

Dodanie Root CA

Podsumowanie

Po wykonaniu tych wszystkich operacji certyfikat SSL zostanie zainstalowany w DirectAdmin, a Twoja strona będzie bezpieczna, jak również wyświetlana z użyciem protokołu https.

Czy wpis okazał się pomocny?

Zostaw komentarz

*
*