Jak ustawić serwery DNS dla domeny?

4510 views 19 lutego 2016 perskinet 54

Kiedy posiadasz domenę w MicroHost.pl i chcesz skierować ją na swoje konto hostingowe, musisz wiedzieć jak ustawić serwery DNS dla domeny. W tym celi należy zalogować się do panelu klienta.

1. Logowanie do panelu klienta

Logowanie do panelu klienta jest bardzo proste. Niemniej jednak, jeżeli masz z tym problem, opis jak tego dokonać znajdziesz tutaj.

2. Adresy DNS Twojego serwera

Po zalogowaniu przejdź do sekcji Moje serwery.

Jak_ustawic_serwery_DNS_dla_domeny5

Tutaj wejdź w ustawienia serwera, na który chcesz skierować swoją domenę.

Jak_ustawic_serwery_DNS_dla_domeny6

Po wejściu w ustawienia, przejść do zakładki DNS, wtedy wyświetlą się adresy DNS tego serwera. Skopiuj je w ine miejsce, np. notatnik.

Jak_ustawic_serwery_DNS_dla_domeny7

3. Lista domen

Następnie przejdź do sekcji Twoje domeny.

Jak_ustawic_serwery_DNS_dla_domeny

Tam wyświetlona zostanie lista domen przypisanych obecnie do konta. Następnie wejdź w konfigurację domeny, której serwery DNS chcesz zmienić, poprzez kliknięcie w przycisk konfiguruj.

Jak_ustawic_serwery_DNS_dla_domeny2

4. Jak ustawić serwery DNS dla domeny

W konfiguracji domeny wejdź w konfigurację DNS, następnie upewnij się, że typ przekierowania ustawiony jest na „Delegacja na serwery DNS”, w razie potrzeby wybierz odpowiednią pozycję z listy.  Na końcu wprowadź adresy serwerów DNS w odpowiednie pola, po wprowadzeniu nowych serwerów DNS kliknij Zapisz.

Konfiguracja serwerów DNS

W czasie tworzenia tego artykułu wprowadziłem następujące serwery DNS: ns1.microhost.pl i ns2.microhost.pl.

Po zapisaniu serwerów DNS zostanie wyświetlony komunikat: Zmiana delegacji dla domeny wykonana poprawnie. Po ponownym wejściu w DNS w konfiguracji domeny zobaczysz wpisane wcześniej serwery DNS, w tym przypadku będą to ns1.microhost.pl i ns2.microhost.pl.

Poprawnie zmienione serwery DNS

Na tym ustawianie serwerów DNS dla domeny zostało zakończone, należy jednak pamiętać o tym, że rozejście się nowej delegacji domeny po serwerach nazw może zająć do 24 godzin, w tym czasie domena zacznie odpowiadać z serwera, na który została zdelegowana.

Czy wpis okazał się pomocny?

Zostaw komentarz

*
*