Jak przetransferować domenę od innego rejestratora?

5089 views 3 kwietnia 2015 perskinet 84

Posiadając już zarejestrowaną domenę u innego rejestratora, możesz ja przenieść do MicroHost.pl. Taka operacja nazywana jest transferem domeny. W MicroHost.pl mamy bardzo przystępne ceny domen, więc przenosząc ją do nas nie zyskasz tylko wsparcia technicznego na najwyższym poziomie, ale również zyska na tym Twój portfel. Zamieszczony poniżej tekst pokaże jak przetransferować domenę od innego rejestratora do MicroHost.pl.

Przygotowanie

Aby przetransferować domenę do MicroHost.pl musisz mieć założone konto (założyć je możesz w naszym panelu). Potrzebny również będzie kod authinfo dla domeny, który uzyskasz od obecnego rejestratora. Zasady na jakich wydawane są kody authinfo znajdziesz na stronie pomocy aktualnego rejestratora. WAŻNE! Każdy rejestrator ma obowiązek wydać kod authinfo dla domeny na życzenie abonenta tej domeny.

Jak przetransferować domenę od innego rejestratora?

Kiedy posiadasz już kod authinfo, zaloguj się do panelu klienta MicroHost.pl. Instrukcję dotyczącą logowania znajdziesz tutaj. Następnie na głównej stronie panelu klienta wejdź w „Transferuj domeny” sekcji „Twoje domeny”.Jak_przetransferowac_domene_od_innego_rejestratora (1)Na tej stronie dokonasz transferu. Wprowadź w pola tekstowe nazwę domeny (1.) i kod authinfo otrzymany od rejestratora (2.). Po uzupełnieniu tych danych kliknij „Dokonaj transferu” (3.). W ten sposób transfer domeny zostanie zainicjowany.
Jak_przetransferowac_domene_od_innego_rejestratora2

W przypadku domen .pl, po zainicjowaniu transferu, na adres email przypisany do domeny przyjdzie wiadomość, w której transfer należy potwierdzić. Po potwierdzeniu transfer domeny potrwa kilka godzin, w nielicznych przypadkach może zająć to trochę dłużej, jednak nie więcej niż 24 godziny.

W przypadku domen globalnych takich jak .com, .net lub .eu transfer jest płatny, ale wiąże się jednoczesnym odnowieniem przenoszonej domeny na kolejny okres abonamentowy (rok). Wysokość opłat za transfer dla poszczególnych domen można znaleźć w naszym cenniku.
Po zainicjowaniu transferu zostanie wygenerowana usługa do opłacenia i dopiero opłeceniu tej usługi na email przypisany do domeny przyjdzie wiadomość, w której trzeba potwierdzić transfer.
Transfer domen globalnych trwa dłużej niż domen .pl i może potrwać nawet 10 dni.

Ograniczenia związanie z transferem domen

Domen .pl nie można przetransferować w przypadku gdy:

  • od zarejestrowania domeny minęło mniej niż 5 dni
  • od odnowienia lub poprzedniego transferu domeny minęło mniej niż 5 dni

Domeny globalne również mają ograniczenia odnośnie transferu. Wyglądają one tak:

  • transfer domeny może nastąpić najwcześniej 60 dni po jej zarejestrowaniu
  • transfer może nastąpić najwcześniej 60 dni po odnowieniu domeny lub poprzednim transferze

Podsumowanie

Transfer domeny poprzez ilość czynności jakie należy wykonać, może wydawać się skomplikowaną operacją. To dzięki wiedzy zawartej w tym tekście, transfer domeny od innego rejestratora, nie będzie stanowił wyzwania.

 


  

Czy wpis okazał się pomocny?